Samochód zastępczy

 

Pamiętaj, że po zdarzeniu drogowym przysługuje Ci auto zastępcze bez względu na to czy Twój pojazd nadaje się do dalszej jazdy czy nie.

Niestety klienci często nie otrzymują rzetelnej informacji od ubezpieczyciela o przysługujących prawach oraz możliwości skorzystania z auta zastępczego. Ubezpieczyciele wszelkie zaoszczędzone w ten sposób środki wkładają do własnej kieszeni. Na co dzień spotykamy się z tym, że Klienci są błędnie informowani o okresie na jaki przysługuje im samochód zastępczy oraz, że próbuje się ich nakłonić do całkowitej rezygnacji z samochodu zastępczego lub chociażby wskazać wypożyczalnię z nim współpracującą, gdzie Poszkodowany często otrzymuje auto w niższej klasie, z limitem kilometrów oraz gdzie odbiór i zwrot auta możliwy jest jedynie w większych miastach.

Nie daj się oszukiwać. Jeśli masz pytania pomożemy Ci poznać Twoje prawa.

 

Dlaczego warto współpracować właśnie z nami?

- auto zastępcze otrzymujesz całkowicie ZA DARMO – przejmujemy na siebie wszelkie formalności oraz pełny obowiązek rozliczenia z ubezpieczycielem.

- auto podstawimy Tobie następnego dnia w dowolne miejsce w Polsce. Jeśli wymaga tego sytuacja dostarczymy je nawet w sobotę lub niedzielę.

- odbiór auta nastąpi również w dowolnym miejscu i dniu wskazanym przez Państwa.

- brak limitu kilometrów

- auto będzie odpowiadać klasie Twojego samochodu oraz Twoim indywidualnym preferencjom np. co do wielkości, ilości drzwi czy wyposażenia.

- otrzymasz auto świeże, czyste i zatankowane

 

PAMIETAJ O SWOICH PRAWACH

- auto zastępcze przysługuje Tobie z OC sprawcy bez znaczenia czy Twój samochód jest uszkodzony całkowicie czy tylko częściowo

- auto zastępcze przysługuje Tobie z OC sprawcy bez znaczenia czy użytkujesz go prywatnie czy w firmie

- możesz korzystać z auta zastępczego już od momentu zgłoszenia szkody aż do czasu kiedy naprawa auta się zakończy lub wypłacone zostanie odszkodowanie

- ubezpieczyciel nie ma prawa narzucać Tobie krótszego czasu wynajmu, wskazywać wypożyczalni czy stosować limitu kilometrów

- jeśli Twoje auto jest niejezdne  - czyli zgodnie z przepisami ruchu drogowego, jeśli posiada ostre krawędzie, zbitą szybę, lampę, itp. - okres wynajmu auta liczymy od dnia zgłoszenia szkody do ukończenia prac naprawczych lub wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela.

- jeśli Twoje auto jest jezdne  - czyli posiada na tyle nieduże uszkodzenia, że można się nim poruszać w sposób bezpieczny - okres wynajmu powinien być dostosowany do czasu naprawy, włączając w to również czas oczekiwania na części zamienne. Niezbędne jest w takim przypadku sporządzenie przez warsztat harmonogramu naprawy.